Екологія

Світовий океан перетворюється на величезний смітник

Кокосові острови, розташовані в Індійському океані, стали зоною екологічного лиха: землю там покривають сотні тонн пластикового сміття. У їх числі – 977 000 одиниць пляжного взуття та 373 000 зубних щіток. Більшість предметів – одноразові: наприклад, соломинки або пляшкові кришки. Як повідомляє журнал National Geographic, на островах мешкає близько 600 чоловік, і головним джерелом забруднення є аж ніяк не вони, а океан, який і викидає на берег все це сміття.

У доповіді вчених з австралійського Інституту морських і антарктичних досліджень (IMAS) говориться, що ця ситуація наочно демонструє, як токсичні відходи поширюються по всьому Світовому океану. Цифри, наведені в документі, є приблизними: насправді ситуація може бути ще гіршою. В рамках наукової роботи екологи взяли проби на глибині до 10 сантиметрів лише на декількох пляжах. 93% виявлених уламків було закопані в пісок, при цьому 60% припало на мікропластик розміром від двох до п’яти міліметрів. Раніше ці ж вчені досліджували острів Хендерсон, розташований в південній частині Тихого океану, і зараз приводять порівняльний аналіз. На Хендерсоні була зафіксована найвища щільність пластмасового сміття на Землі: 671 об’єкт на квадратний метр. Маючи площа 37,3 кв. км, тихоокеанський острів був покритий 18 тоннами пластикового сміття.

На думку дослідників, час для очищення океанів вже упущено: проблема дуже масштабна. Навіть робота з очищення пляжів – лише тимчасова міра, оскільки на берег щодня викидаються тисячі нових предметів і уламків. Єдиним виходом залишається стрімке скорочення виробництва і споживання пластику одночасно з більш ефективною утилізацією відходів. В Європі вже планують різко обмежити використання пластику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments