Екологія

Третина крижаного шельфу Антарктики може зруйнуватися через зміни клімату

Більше третини площі шельфового крижаного покриву Антарктики опиниться в океані, якщо глобальна температура підвищиться на 4°C вище доіндустріального рівня.

Про це йдеться у новому дослідженні Редінгського університету (Великобританії).

Вчені провели найдокладніше дослідження з прогнозування того, наскільки вразливим стане лід на цій території. Також дослідники змоделювали, в який момент частина Антарктики потрапить в океан, якщо температура продовжить підвищуватися.

«34% площі всіх шельфових льодів Антарктики (це близько півмільйона квадратних кілометрів), будуть схильні до ризику дестабілізації при потеплінні на 4°C, – зазначають вчені. – У разі, якщо потепління не буде перевищувати 2°С, то це дозволить уникнути значного підвищення рівня океану».

Дослідники також розповіли, що льодовик Ларсена – найбільший шельфовий льодовик на півострові, від якого у 2017 році відколовся айсберг а68, зруйнується в першу чергу.

“Льодовики є важливими буферами, які перешкоджають безконтрольному підвищенню рівня моря і коли вони руйнуються, це нагадує гігантську пробку, яку знімають з пляшки, дозволяючи величезній кількості води потрапити у море, — пояснили вчені. – накопичиться на поверхні крижаних шельфів талий лід може призвести до руйнування льодовиків і глобальне потепління відіграє у цьому велику роль”.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments