Екологія

Зелені насадження підсилюють відчуття благополуччя городян

Парки, сади та інші зелені насадження в міських районах здатні поліпшити самопочуття і якість життя людей, що живуть там, стверджують автори дослідження, проведеного в Ексетерському університеті. Узагальнивши дані про 5 тисяч британських домашніх господарств отримані протягом 17 років, вчені дійшли висновку, що життя в зеленій зоні позитивно позначається на людях. Як вважають дослідники, їх результати можуть бути використані в містобудуванні і здатні вплинути на суспільство в цілому.

Науково-дослідницька група вивчила дані національного опитування, в якому взяли участь 5000 домашніх господарств і 10000 дорослих городян, що змінили місце проживання в період між 1991 і 2008 роками. Щоб оцінити «ефект зеленого простору», респондентів опитували про їх самооцінку свого психологічного здоров’я за вказаний період.

Доктор Метью Уайт (Mathew White) і його колеги з Європейського центру з навколишнього середовища і здоров’ю людини (European Centre for the Environment and Human Health) з’ясували, що люди рідше повідомляли про психічні розлади та були більше задоволені якістю життя, якщо вони проживали в зелених зонах.

Тенденція збереглася, навіть після того, як дослідники розподілили учасників опитування за окремими категоріями, грунтуючись на рівні доходів, зайнятості, сімейному стані, фізичному здоров’ї і типі житла.

Оцінюючи ступінь впливу зелених насаджень на самооцінку, доктор Уайт порівняв його з впливом важливих життєвих подій, таких як вступ у шлюб. «Ми виявили, що проживання у міській місцевості з відносно високою кількістю зелених насаджень може мати значний позитивний вплив на відчуття благополуччя, приблизно в третину впливу як шлюб», – стверджує Уайт. За аналогією дослідники визначили, що «силу» зелених насаджень можна порівняти з однією десятою впливу наявності постійної роботи на противагу її відсутності. Навіть тоді, коли інші фактори, що впливають на відчуття задоволеності, складаються несприятливо, життя в зеленому районі і раніше робить позитивний вплив.

«Такі порівняння важливі для політиків, вирішальних, куди інвестувати обмежені державні ресурси, щоб з’ясувати, який ефект вони отримають на вкладення», – вважає Уайт. На його думку, навіть якщо наслідки для окремої людини можуть виявитися не настільки помітними, потенційний позитивний ефект зеленого простору для суспільства в цілому може бути суттєвим. «Це дослідження може бути важливим для психологів, органів охорони здоров’я та містобудівників, які зацікавлені в отриманні інформації про те, який ефект надає урбанізація на здоров’я населення та його добробут». Тому, якщо Вам дійсно дорогий добробут вашої сім’ї, участок под Киевом саме те, що вам потрібно для повного щастя!

Результати університетських вчених підкріплюються даними з інших джерел. Як стверджує Бет Мерфі (Beth Murphy), менеджер з інформації благодійної організації психічного здоров’я Розум (Mental Health Charity Mind): «Для людей, що живуть в густонаселених районах, можливість вийти і отримати доступ до зеленого простору є прекрасним способом уникнути стресів у повсякденному житті» .

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button