Людина

Чому лісоруби мужніші від гравців

Антропологи Бен Трамбл і Майкл Гурвен з Університету Каліфорнії вивчали групу фуражирів-фермерів в центральній Болівії. Вони виявили, що фізично складне завдання відіграє важливу роль для успішної роботи в сільському господарстві, а також призводить до збільшення рівня тестостерону, ніж участь у спортивних змаганнях, наприклад, гра в футбол. У гравців у футбол відзначається 30,1 відсоткове збільшення тестостерону, тоді як у лісорубів цей показник набагато більший – 46,8 відсотків. Результати дослідження був опубліковані в Інтернет-виданні «Еволюція і людська поведінка».

Бен Трамбл вважає, що рівень тестостерону дуже тісно пов’язаний з наявністю харчової енергії. Коли молоді люди пропускають час прийому їжі, рівень тестостерону може впасти на цілих 10 відсотків. Якщо ж нормально не харчуватися протягом декількох днів, то показник рівня тестостерону може знизитися до нуля. Крім цього на рівень тестостерону також впливають травми, патогени, наявність паразитів в організмі, опіки або хірургічне втручання. Організм використовує їжу, для того щоб наростити м’язову масу і підтримати у здоровому стані імунну систему. Коли харчової енергії недостатньо, організм людини вибирає між одним або іншим.

Трамбл зазначає: «Я можу піти в магазин за продуктами і зібрати близько 20 тисяч калорій за 10 хвилин і, відповідно, мені не доведеться турбуватися про дефіцит. Але іншим людям потрібно набагато більше їжі, щоб отримати достатню кількість калорій ».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button