Фото

10 незвичайних мешканців підводного світу, сам факт існування яких викликає подив.

Дивовижні мешканці глибин.

Земляни побували на Місяці! Земляни планують дослідження на Марсі! Телескоп Хабл зондує ближній космос! Поверхня планети Земля покрита водою на 70% і її дно вивчено на 1%… Важко уявити скільки незвіданого і загадкового знаходиться на 99%. У нашому огляді 10 мешканців океанських глибин, які здаються справжніми прибульцями.

Почнемо з кальмарів. Всі вони хижаки, мають присоски на щупальцях для лову здобичі і порятунку від ворогів. У більшості кальмарів є три серця, кожне з яких приєднане до однієї з трьох головних щупалець. Завдяки цьому у кальмарів переважає здатність до регенерації.

1. Гігантський кальмар

Гігантський кальмар.

Величезна океанська істота гігантський кальмар наробила багато галасу в ЗМІ, але, незважаючи на це, про нього все так само мало відомо. Завдяки довжині в 13 м і вагою 450 кг він моментально став «загрозою» для рибальських човнів і «нічним кошмаром» для вразливих домогосподарок.

2. Колосальний кальмар

Колосальний кальмар.

Як тільки пристрасті по гігантському кальмару вляглися, виявилося, що в холодних водах Антарктики мешкає його не менш грізний родич – колосальний кальмар. Величезні щупальця забезпечені 25 рухомими «гачками». Ось до кого б точно не хотілося б потрапити на гачок.

3. Каракатецивидний кальмар

Каракатецивидний кальмар.

Цей 5-метровий красень був виявлений поблизу Гавайських островів у 2000 році.

4. Пекельний кальмар

Пекельний кальмар.

Це єдиний відомий науці головоногий молюск, здатний жити на глибині 400 — 1000 м. Життя в темряві не цілком комфортне, і тому практично вся поверхня тіла молюска покрита фотофорами. З їх допомогою кальмар здатний виробляти відволікаючі і провокуючі спалахи світла. Також він здатний регулювати їх розмір і тривалість світіння.

5. Морський аґрус

Морський аґрус.

Мова піде не про ягідки, а про хижаків. Гребневики це тварини, які віддалено нагадують медуз. Ці ненажерливі тварюки володіють складною нервовою системою і потужними м’язами, харчуються зоопланктоном, мальками риб і рачками. Тепер про головне: морський агрус здатний до відновлення нервових клітин і регенерації елементарного мозку.

6. Oarfish

Oarfish.

Перед нами, швидше за все, прабатько міфів про гігантських морських змій і драконів. При товщині всього 5 см у довжину риба-ремінь може досягати 11,5 метрів в довжину і ваги до 300 кг (при середніх показниках 3,5 м-100кг). Своїй назві oarfish зобов’язаний подовженому початку плавця, який утворює якусь подобу корони, і норвезьким рибалкам, що виловили оселедець і мають хороше почуття гумору.

7. Гафро-акула

Гафро-акула.

Здається, що гафро-акула замовляла свій повсякденний наряд на виріст. Доречі не будемо суворо ставиться до тварюки, яку по праву вважають «живим викопним». Полювання плащеносної акули вкрай схоже на полювання змій. Різкий кидок вперед за рахунок розпрямлення тіла, захоплення дуже рухливими і потужними щелепами і фіксація кількома рядами гострих, як голки, зубів.

8. Гідротермальні черви

Гідротермальні черв’яки.

Це істота, що не має ні рота, ні травної системи живиться завдяки складним хімічним реакціям і дружбою з бактеріями. Мабуть цей процес можна назвати виключно поглинанням.

9. Вудильник

Вудильник.

Мабуть, найвідоміший представник глибоководних мисливців. Морський чорт має придаток на лобі, що віддалено нагадує вудку з невеликою «приманкою», що світиться на кінці. Цікаві жертви занадто пізно усвідомлюють, що стали здобиччю. Величезний рот буквально втягує їх а найгостріші зуби завершують риболовлю удильщика. Риба на рибалці… смішно.

10. Малорота Макропіна

Малорота Макропіна.

Мабуть, найбільш незрозуміла рибка. Її очі у формі циліндрів здатні дивитися лише вгору і трохи вперед. Дуже маленький рот робить можливим поглинання їжі, яка знаходиться виключно в безпосередній близькості перед ним, куди Макропіна в силу особливостей зору подивитися не може. Дослідження утруднені тим, що при підйомі на поверхню риба гине.

Натхнення: www.ecobyt.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button