Земля

Система попередження про землетруси Android довела ефективність на Філіппінах

Минулого місяця Google розширила дію вбудованої в Android системи оповіщення про землетруси і додала в список сім нових країн, в тому числі Філіппіни. Нещодавно ця система довела свою ефективність.

Минулого місяця Google запустив Android Earthquake Alerts System ще в семи країнах перед глобальним запуском в наступному році. Філіппіни – одне з тих місць, де включені попередження про землетруси, і недавно користувачі Android оцінили її ефективність.

За даними Геологічної служби США, позавчора рано вранці в Тінгл на Філіппінах стався землетрус магнітудою 6,7 бала. Reuters повідомляє що «тряска тривала майже хвилину». Повідомлень про сильні руйнування і людські жертви не надходило, а підземні поштовхи тривали не більше ніж хвилину. Однак багато місцевих жителів були попереджені про це – буквально за кілька секунд до початку землетрусу їх Android-смартфони надіслали повідомлення про сейсмічну загрозу. Успіх системи відзначили в гілці на Reddit і в повідомленнях у Twitter.

Google побудував систему для створення «найбільшої у світі мережі виявлення землетрусів», використовуючи вже широко поширені технології й датчики – вбудовані в смартфони акселерометри. Це пов’язано з тим, що створення традиційної мережі наземних сейсмометрів (наприклад, в Каліфорнії та на західному узбережжі США) не завжди можливо. Якщо такі системи в регіоні є і спрацьовують попередження, Android повідомляє про них користувачеві.

Попередження від Google приходять за кілька секунд до основних поштовхів, які зазвичай завдають основної шкоди. Власникам Android-пристроїв повідомляють місце розташування передбачуваного епіцентру на карті, ймовірну магнітуду підземних поштовхів, а також базову інформацію про способи укриття від ударів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button