Екологія

У Маріуполі міське сміттєзвалище перетворять у зелений пагорб для виробництва біогазу

У Маріуполі старий полігон твердих побутових відходів перетворять на зелений пагорб для виробництва біогазу.

Як повідомив директор КУ “Інвестиційний офіс Маріуполя” Володимир Ковальчук, діюче сміттєзвалище рекультивують після закінчення терміну експлуатації, передає ostro.org.

«Нині в Маріуполі є два полігони твердих побутових відходів: у Приморському районі, який вже виведений з експлуатації, і у Лівобережному районі – заповнений на 80%, – пояснив він. – Проєктний термін експлуатації діючого Лівобережного полігону становить – 12,9 року, тобто його можна використовувати до 2024 року».

Полігон вкриють комбінованим непроникним екраном, який обмежить вплив відходів на навколишнє середовище, розповідає Володимир Ковальчук. «Припиниться викид легких фракцій відходів і залишків біогазу, а також зникне неприємний запах і знизиться ризик загорянь, – говорить директор КУ “Інвестиційний офіс Маріуполя”. – Стічні води не потраплятимуть у тіло полігону, а це важливо, адже волога сприяє надмірному утворенню токсичного фільтрату”.

У Маріуполі міське сміттєзвалище перетворять у зелений пагорб для виробництва біогазу

Щороку більш ніж півмільйонне населення Маріуполя виробляє 140-160 тисяч тонн твердих побутових відходів, аргументує Володимир Ковальчук плани побудувати новий сучасний полігон ТПВ.

“Цей проєкт включає будівництво нового санітарного полігону ТПВ та сміттєсортувального комплексу, рекультивацію діючого полігону та поліпшення інфраструктури збору та транспортування твердих побутових відходів, – розповідає він. – Полігон вкриють шаром грунту, в який висадять кущі і дерева – територія колишнього звалища перетвориться на зелений пагорб».

Згідно з чинним законодавством, з 1 січня 2018 року заборонено розміщувати несортовані відходи на полігонах.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button