Земля

Танення льодів Гренландії 2015 року підтверджує арктичну ампліфікацію

Вчені представили дослідження про видозміни в Гренландії, масове танення морського льоду і арктичної ампліфікації.

Арктична ампліфікація в простому розумінні означає швидке потепління у даному регіоні в порівнянні з іншою частиною Північної півкулі і зникнення морського льоду. Підживлюється це явище контуром зворотного зв’язку: підвищення глобальної температури та танення арктичного морського льоду залишає темні ділянки відкритої води, яка поглинає більше сонячного випромінювання, що зігріває Арктику ще більше.

Нове дослідження, опубліковане на цьому тижні в журналі Nature Communications, показує, що ці передбачувані ефекти спостерігалися над північною Гренландією протягом літа 2015 року. Провідний автор роботи професор-дослідник Колумбійського Університету Ламонта-Доерті обсерваторії Землі і вчений Інституту Годдарта від NASA Марко Тедеско зазначив:

«Наскільки і де танення льодів Гренландії можуть змінитися безпосередньо залежить від усіх видозмін на планеті».

Північно-західна Гренландія показала період плавлення льоду вже в червні 2015 року, дуже ранній термін для цієї місцевості. Був поставлений своєрідний рекорд підвищених температур. Крім цього, відбулася і видозміна у вітрах в липні – замість звичного напрямки із заходу на схід рух, навпаки, змінився зі сходу на захід. Незвичайний рекорд був встановлений і в цьому значенні.

Автори дослідження не вказують причини арктичної ампліфікації як наслідок глобального потепління, однак відзначають правдивість роботи Дженніфер Френсіс з Університету Рутгерса і Стефана Вавруса з Університету штату Вісконсін у 2012 році. Поки ще рано судити, чи буде 2016 рік таким же, як і попередній.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button