Головна / Земля / Європу чекає найхолодніший лютий за п’ять років

Європу чекає найхолодніший лютий за п’ять років

Можливо, від поїздки в Англію чи Францію, не кажучи вже про країни Східної Європи, варто відмовитися: Старий Світ чекають сильні холоди. Звідки ж вони взялися?

Комп’ютерні метеорологічні моделі показують, що в кінці зими Європу чекають морози; можливо, друга половина лютого — початок березня 2018 року стануть найхолоднішою за останні кілька років, принаймні з 2013 року. У Східній Європі та Скандинавії температури опустяться до -20°С, але холода торкнуться і західну частину Європи — Німеччину, Францію і навіть Великобританію. Похолодання триватиме близько 10 днів

У європейських ЗМІ наближаються холоди називають «чудовиськом зі сходу», тому що морози принесе холодне повітря із Сибіру. Європейські метеорологи також чекають великих снігопадів і просять дорожні служби заздалегідь підготуватися.

Виною всьому — північно-атлантичне коливання, ПАК, яке полягає в протилежних по знаку змінам барометричного тиску біля берегів Ісландії і Азорських островів. Воно відповідає коливанням сили головних західних вітрів, спрямованих через Атлантику в Європу, і, отже, коливань супутніх циклонів з відповідними атмосферними фронтами. Приблизно тиждень тому над Скандинавським півостровом сформувалася область високого тиску. Вітер, що дме з цієї області, залучає в кінцевому підсумку і сибірські маси холодного повітря; спрямовані за годинниковою стрілкою повітряні потоки приносять холодне повітря в Європу.

Як не дивно, всі це холодні катаклізми — результат потепління. Область високого тиску в північних широтах виникла внаслідок утворення високо в стратосфері, в Північній півкулі області аномально високої температури. Тепла «подушка» почала формуватися на минулому тижні і запустила ланцюжок подій, які зрештою повинні привести до того, що холодне повітря з Сибіру прийде туди, до куди зазвичай не добирається.