Екологія

В семи країнах ЄС переробляють понад 50% пластикової упаковки

У семи країнах Євросоюзу переробляється більш ніж 50% всієї використаної пластикової упаковки. Найбільше (69,3%) пластикові пляшки, контейнери та пакети отримують друге життя в Литві, інформує ecotown.com.ua.

Литва лідирує серед країн ЄС за переробкою та інших видів пластику: за даними Євростату, там переробляється 74% різноманітного використаного пластику. Слідом за Литвою за часткою переробки пластикової упаковки йде Словенія (60%), за нею – Болгарія (59%).

У Чехії, Словаччині, Іспанії та на Кіпрі теж переробляється понад 50% упаковки з пластику. В середньому в ЄС переробляють 41,5% пластикової упаковки. Це майже на чверть більше, ніж 10 років тому. Найменше серед країн ЄС пластикову упаковку переробляють на Мальті (19%), у Франції (26%) і в Угорщині (30%). Для порівняння, в Росії переробляється не більше ніж 10% пакувального пластику, за даними інституту «Центр екологічної промислової політики». Згідно з європейською стратегією боротьби з пластиком, прийнятої в 2018 році, до 2030 року вся пластикова упаковка в ЄС повинна або перероблятися, або використовуватися неодноразово.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button