Екологія

Нова Зеландія оголошує режим НС через зміни клімату

Нова Зеландія приєдналася до 30 державам, оголосивши в країні режим НС через загрозу зміни клімату. Згідно з дослідженнями, на цій острівній державі глобальне потепління позначиться особливо сильно.

Image by kewl from Pixabay

Уряд Нової Зеландії виступив з новою ініціативою. Він вимагає від державних установ до 2025 року перейти на нейтральний рівень викидів вуглецю. Це пропонується зробити частково шляхом відмови від використання вугілля в якості палива і покупки електромобілів співробітниками. Ініціатива оголошена в рамках запровадження режиму НС через зміни клімату в країні.

Прем’єр-міністр країни Джасінда Ардерн пояснила, що уряд, як правило, оголошує режим НС тільки в разі стихійних лих. Однак, за словами Ардерн, якщо не почати вирішувати проблему зміни клімату прямо зараз, такі лиха неминучі.

Оголошення режиму НС обійшлося без введення нових законів і витрат бюджетних коштів. Це робить його здебільшого символічним. Але Ардерн пообіцяла підкріпити декларацію «рішучими діями».

У декларації йдеться, що зміна клімату є однією з найбільших проблем, що стоять перед людством. Влада бере на себе зобов’язання зменшити вплив держави на глобальне потепління. У заяві підкреслюється, що зміна клімату чинить на Нову Зеландію руйнівну дію. Острівній державі доведеться зіткнутися з повенями, лісовими пожежами, підвищенням рівня моря і проблемою доступності води.

Раніше прем’єр-міністр оголошувала про плани країни посадити 1 млрд дерев, відмовитися від розвідки нафти і газу на шельфі островів і до 2030 року повністю перейти на відновлювані джерела енергії.

Минулого року уряд прийняв закон, згідно з яким Нова Зеландія повинна стати вуглецево-нейтральною до 2050 року.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button