Екологія

Танення льодів на Алясці з-за рекордно теплої весни призвело до смерті п’ятьох людей

Через рекордно теплої весни на Алясці в березні в регіоні жодного разу не було холодніше 0 градусів Цельсія — покриття льодових переправ ослабло. Це призвело до смерті щонайменше п’яти осіб, які провалилися при спробі проїхати по дуже тонкому льоду, пише Science Alert.

Денні температури у найпівнічнішому місті Аляски, Барроу, були рекордно високими 28 з 100 дні весни, йдеться в повідомленні Центру досліджень клімату Аляски.

Причиною підвищення температури стало зникнення льоду в Беринговому і Чукотському морях на захід від Аляски. В обох областях кількість льоду в березні виявилося рекордно низькою за всю історію спостережень.

Підвищення температури призвело до того, що єдині доступні в зимовий період для деяких поселень дороги — льодові переправи — почали танути набагато раніше звичайного.

«Зміна клімату відбувається швидше, ніж будь-коли раніше в історії спостережень. І ми знаходимося прямо в серце цього процесу».

Раніше повідомлялося, що за останні 55 років — з 1961 по 2016 роки — льодовики по всьому світу втратили понад 9 трлн т льоду. Найсерйозніший удар припав на Аляску — за останні 55 років регіон втратив 3 трлн т льоду. На другому місці знаходиться Гренландія (1,237 трлн т), далі йдуть Анди (1,208 трлн т). Арктичні регіони Росії і Канади, за підрахунками вчених, втратили більше 1 трлн т льоду кожен.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button