Екологія

Мікропластик, який потрапляє через рибу в організм людини, здатний викликати рак

Мікроскопічні частинки, на які розпадається пластикове сміття у водоймах, через рибу потрапляє в організм людини і викликає рак. До такого висновку прийшли в результаті досліджень в Інституті океанології імені П. П. Ширшова, де закликають до переходу на нове покоління полімерів.

“Дрібні частинки пластику (мікропластик розміром менш як 5 міліметрів) мають дуже специфічні фізичні і динамічні властивості, що змінюються з часом, проведеним в навколишньому середовищі, і вважаються найбільш небезпечними, оскільки здатні потрапляти в організм людини через молюсків і риб і викликати онкологічні захворювання і порушення репродуктивної функції”, – йдеться в повідомленні.

При цьому вчені відзначають, що забруднення пластиком морів і прісних вод в останні десятиліття набуло характеру серйозної проблеми для людства і суттєвої загрози для водного середовища на планеті в цілому. В океані накопичилося величезна кількість відходів, і 90% цієї сміття – пластик.

У зв’язку з цим вчені вивчили зразки пластику з різних водойм планети від Арктики до Антарктики, включаючи моря, озера і деякі річки, що дозволило виявити ряд особливостей обростання мікрофітами (найпростішими водоростями) пластику різного хімічного складу, а також біорозпад різних типів пластику.

“Вчені встановили, що нові покоління пластиків можуть ефективно обростати мікрофітами, які служать кормом для риб і черевоногих молюсків, але при цьому практично не розпадатися на мікропластик, що дозволяє рекомендувати окремі типи пластику для використання в марикультурних господарствах”, – уточнили науковці.

Отримані результати можуть бути також використані для модифікації поверхні пластикових виробів з метою забезпечення їх спрямованого біоруйнування, минаючи утворення мікрочастинок, найбільш небезпечних для водних екосистем і людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button