Технології

Вчені розробляють технологію очищення води електричними розрядами

Навколишнє середовище стає все більш забрудненим. Це відноситься і до одного з найцінніших природних ресурсів — води. Чиста вода необхідна для виживання людини. Через збільшення рівня забруднень розробка ефективних методів очищення води є все більш важливою справою.

Що стосується науково обґрунтованих способів, то плазмове очищення води методом електричного розряду, запатентоване в 2013 році, витісняє метод хлорування води, що застосовується в останні 100 років.

Міжнародна дослідницька група під керівництвом професора кафедри матеріалознавства і технологій навколишнього середовища Талліннського технологічного університету Сергія Прейса опублікувала статтю в журналі «Електростатика» на тему «Поглиначі радикалів сурфактантів (поверхнево-активних речовин) і несурфактантів у водних реакціях, викликаних імпульсною обробкою коронним розрядом».

На думку професора Сергія Прейса, «використання хлору для очищення води століття тому стало абсолютно революційним методом, що допомагає знищувати патогенні бактерії і віруси, виявлені у питній воді, і тим самим рятує життя багатьох людей. Дійсно, хлор досі був недорогим і ефективним дезінфікуючим засобом, що вбиває бактерії, небезпечні для людини».

«Однак недоліком є його побічний ефект, викликаний неминучим впливом на хлор розчинених органічних речовин, головним чином гумінових (мертва рослинна речовина) і різних позаклітинних метаболітів. На жаль, при такому впливі хлор виробляє канцерогени, тобто речовини, що викликають рак «.

Щоб знизити ризик захворювання на рак, деякі європейські країни (Нідерланди, Фінляндія, Данія) ввели більш радикальні заходи з технічного обслуговування трубопроводів (регулярний огляд і ремонт трубопроводів). У цьому випадку хлор не потрібно додавати в домашню воду, але, на жаль, така вода придатна для пиття не на 100%.

Більш ефективним, але у декілька разів більш дорогим способом очищення води, є озонування. Однак очищення води озоном вважається привілеєм більш великих і багатих країн (наприклад, США, Швейцарії, Франції), тільки дуже невелика частина питної води в усьому світі може бути здійснена шляхом обробки озоном.

«В результаті останніх п’яти років досліджень наша дослідницька група розробила новий надійний метод плазмового очищення води методом електричного розряду. У цьому методі вода пропускається між електродами з розрядами при амплітуді напруги 18-20 кВ. За допомогою цього методу ми можемо виробляти питну воду, придатну для пиття, таку ж, як вода, отримана шляхом озонування. Канцерогени не виробляються, а процес обходиться в три рази дешевше», — говорить Сергій Прейс.

Сергій Прейс також заявив, що в даний час співпрацює з фінською компанією по промисловому виробництву обладнання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button