Земля

У льодовиках знаходиться на 20% менше льоду, ніж вважалося раніше

Обсяг льоду може вплинути на рівень Світового океану і на благополуччя регіонів, які залежать від сезонного танення льодовиків.

Вчені Інституту наук про навколишнє середовище і Дартмутського коледжу за допомогою супутникової зйомки проаналізували характер і швидкість руху 250 тис.гірських льодовиків і склали докладний атлас, опублікований в Nature Geoscience. Нові дані дозволили оцінити 98% льодовиків планети. Великі крижані щити Гренландії та Антарктиди не були включені в розгляд.

Дослідження показало, що в Андах Південної Америки на 23% менше льоду, ніж вважалося. Це означає, що райони, сильно залежать від сезонного танення гірських льодовиків, можуть опинитися в положенні гострої нестачі водних ресурсів. А в Гімалайських горах Азії було виявлено на 37% більше льоду, ніж за попередніми оцінками. Але ці льоди швидко тануть, і ситуація може змінитися.

В цілому по планеті в льодовиках міститься на 20% менше льоду, ніж передбачалося раніше. Нові оцінки дозволяють прогнозувати рівень Світового океану, доступність питної води, виробництво електроенергії, ефективність сільського господарства та інші види використання води в різних регіонах планети. Такі дослідження дуже важливі для розуміння та адаптації до мінливих кліматичних умов.

“Виявлення меншої кількості льоду є важливим і матиме наслідки для мільйонів людей у всьому світі. Однак навіть за допомогою цього дослідження у нас все ще немає повної картини того, скільки води насправді замкнено в цих льодовиках», — розповів один з авторів дослідження, професор Дартмутського коледжу Матьє Морлігем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button