Наука

Татуювання з золотом миттєво відстежує рівень стресу

Інженери створили електронне татуювання у вигляді змії, яка кріпиться до долоні, і пристрій для читання даних у вигляді смарт-годин.

Дослідники з Техаського університету в Остіні розробили тимчасове«електронне татуювання» для долоні, яке миттєво відстежує збудження і стрес за допомогою електропровідності шкіри. Електронне татуювання — надійний спосіб відстежувати емоції людям з такими станами, як тривога або депресія.

Експеримент показав, що татуювання трималася на долоні протягом 15 годин, поки випробовувані займалися повсякденними справами, такими як водіння автомобіля, їжа і фізичні вправи. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.

Електронне татуювання на долоні — тимчасове. Вчені також створили дві S-образні золоті стрічки, які знаходяться на долоні і забезпечують передачу даних з татуювання на наручний годинник. Вони відправляють дані на смартфон бездротовою мережею. Золоті стрічки дуже тонкі, всього 750 нанометрів в товщину. Для довідки, товщина аркуша паперу становить близько 100 000 нанометрів.

Ілюстрація електронного татуювання у вигляді змії, прикріпленою до долоні, і пристрій для читання смарт-годин. Надано: Техаський університет в Остіні

Наншу Лу, професор Техаського університету в Інженерної школі Кокрелла в Остіні, заявила, що електронне татуювання дозволить пацієнтам відстежувати рівень стресу, не використовуючи громіздке медичне обладнання.

«Наше татуювання ультратонке і невидиме, але механічно вона досить стійке, щоб витримати всі види діяльності», — пояснює автор дослідження.

Коли люди відчувають сильні емоції, еккринні потові залози наповнюються, роблячи шкіру більш електропровідною. Татуювання відстежує рівень стресу в тій частині тіла, де зосереджено найбільше таких залоз — на долоні. За словами вчених, пристрій надасть власнику більш точні свідчення стресу, ніж смарт-годинник.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button