Наука

Плацебо впоралося з болем в спині не гірше опіоїдів

Вчені з Університету Сіднея з’ясували, що плацебо діє не гірше медикаментозної терапії небезпечними препаратами, що викликають звикання. Це продемонструвало перше у світі дослідження дії опіоїдів при гострих болях в нижній частині хребта і шиї.

Image by Freepik

Кетлін Джонс, науковий співробітник факультету медицини і здоров’я Університету Сіднея, разом з колегами провели тристоронню сліпе дослідження методом випадкової вибірки на групі зі 174 випробовуваних, які брали опіоїдні знеболюючі, і 173 учасників в контрольній групі, які брали плацебо. У першій групі середнє значення болю виявилося рівним 2,69, тоді як у другій — 2,25. При цьому в першій групі випробовувані набагато частіше скаржилися на побічні ефекти, пов’язані з прийомом наркотичних знеболюючих.

Стає очевидною необхідність перегляду підходу до терапії серйозними препаратами, здатними викликати залежність, вважають автори дослідження. Незважаючи на те, що подібні дослідження проводилися раніше на пацієнтах з хронічним болем, у випадку з гострим болем даних вкрай мало. Що, однак, не перешкоджає широкому застосуванню анальгетиків на основі опіоїдних сполук, навіть без наукового обґрунтування. Така спірна «терапія», одного разу розпочавшись, потім, як правило, триває протягом усього життя.

Лідером за кількістю медичних опіоїдних анальгетиків є США. Це призводить до сумної статистикою: з 1999 по 2012 рік років кількість померлих від передозування медикаментами зросла з 1,4 на 100 000 населення до 5,1, тобто більш ніж в три рази.

Поширена в західних країнах система оцінки болю має на увазі шкалу від 0 до 10. Значення 1 – 3 означають легкий біль, тоді як 7 – 10 — це сильний біль, при якій неможливо виконувати звичайні щоденні справи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button