Всесвіт

Таємниці чорних дір досліджують за допомогою «високотехнологічної ванни»

Дослідники моделюють чорні діри за допомогою надтекучого гелію з крихітним вихором всередині. Про лабораторії повідомляє The Guardian.

Фізики з Ноттінгемського університету використовують модель на основі надтекучого гелію для відтворення умов всередині чорних дір на Землі. За допомогою установки дослідники сподіваються вивчити квантові ефекти всередині чорних дір і випромінювання Хокінга, а також «примирити» гравітацію і квантову фізику.

Дослідники використовують в якості моделі крихітні вихори, які формуються всередині «ванни», заповненої надтекучим гелієм, охолодженим до -271 °С. При цій температурі в гелію починають проявлятися квантові ефекти. Гелієвий вихор може обертатися тільки при певних фіксованих значеннях. Брижі, що утворюється на поверхні гелію, нагадують випромінювання у чорної діри. Вчені уважно вивчають цей хвильовий ефект за допомогою камери з високою роздільною здатністю з нанометрової точністю.

Дослідники розробили цей експеримент для вивчення надвипромінювання чорних дір. Теоретичні моделі пророкують, що відображені хвилі, які падають на чорну діру, що повільно обертається, будуть посилюватися. Дотепер цей ефект експериментально не спостерігався.

Дослідники впевнені, що обертові вихори в надтекучому гелію — коректна модель для вивчення чорних дір. Потік рідини в пробці імітує, з точки зору математичних моделей, викривлення самого простору-часу екстремальним гравітаційним полем чорної діри. Математичні подібності між двома ситуаціями можна використовувати для вивчення того, що відбувається при взаємодії гравітаційних і квантових полів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button