Головна / Всесвіт / Астрономи виявили «близнюка» Сонячної системи

Астрономи виявили «близнюка» Сонячної системи

Вчені простежили за динамікою всередині юної планетної системи HR 8799, яка знаходиться в сузір’ї Пегаса, і навіть зробили фото планет, що входять до її складу. Так само як і Сонячна система, HR 8799 складається з чотирьох планет-гігантів, розташованих на її «задвірках», і, імовірно, кількома планетами з твердою поверхнею в середній частині системи.

23-04-15-foto-600x450-1 (2)

Спостереження за допомогою інтерферометра та інших приладів Великого бінокулярного телескопа в Арізоні (США) дозволили астрономам виключити наявність п’ятої планети-гіганта в системі HR 8799. Вчені впевнені, що п’ята планета величезної маси зробила б систему вкрай нестійкою і могла б привести до виходу з системи однієї з планет.

Читайте також: Вчені: Юпітер знищував планети Сонячної системи

Зірка HR 8799, віддалена від Землі на 130 світлових років, відносно молода — їй лише 30 млн років. Вченим вдалося обчислити маси чотирьох планет-гігантів, що обертаються навколо HR 8799. Маса ближньої до зірки планети складає близько 5 мас Юпітера, а найдальший гігант важить в 3,5 рази більше найбільшої планети в Сонячній системі.

Подібність планетної системи HR 8799 з Сонячною дозволяє припустити, що на відносно близькій відстані від зірки можуть перебувати кілька землеподобних планет.

Натхнення: earth-chronicles.ru