Наука

Місяць негативно впливає на якість сну у чоловіків

Проблеми зі сном можуть торкнутися будь-якого з нас. Часто в цьому винні стрес, збитий режим дня, кофеїн. Однак вчені знайшли ще один фактор поганого сну – Місяць! Як виявилося, місячний цикл сильно впливає на сон, а особливо на чоловічий.

Дослідники з Уппсальського університету в Швеції спостерігали за сном як чоловіків (360), так і жінок (492) у віці від 18 до 82 років під час різних місячний циклів. Місячний цикл триває приблизно 29,5 днів. За цей час молодик (0% освітлення) змінюється зростаючим Місяцем, який переходить в повну фазу (100% освітлення), а потім починає спадати.

Всі учасники експерименту були оснащені обладнанням для полісомнографії, яке вимірювало мозкові хвилі, дихання, м’язову напругу, рухи, серцеву активність і багато іншого.

Так дослідники виявили, що і чоловіки, і жінки спали гірше під час зростаючого Місяця. Однак цей ефект був особливо виражений у чоловіків. Автори роботи припускають, що виною всьому той факт, що людський мозок реагує на місячне світло, коли освітлення збільшується (під час зростаючого місяця), не даючи нам спати.

Це може бути більш вираженим у чоловіків, оскільки чоловічий мозок більш чутливий до навколишнього світла, ніж жіночий, як показують попередні дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button