Ґаджети

Телефони можуть бути джерелом інфекцій

Нове дослідження показало присутність бактерії S. aureus на поверхні 40% стільникових телефонів студентів Західного університету в Бразилії.

Мобільні телефони — незамінний аксесуар у професійному та суспільному житті значної частини населення. Вони також вважаються важливим гаджетом для медичних працівників і покращують комунікацію, співробітництво та обмін інформацією. Однак, як показують дослідження, ці пристрої можуть бути небезпечні як для самого медперсоналу, так і для їхніх пацієнтів.

Вчені Західного Університету в Сан-Паулу, Бразилія, провели аналіз мобільних телефонів студентів-медиків, які працюють в лікарнях. З виділених бактерій 85% були стійкі до пеніциліну і 50% мали здатність прилипати до поверхонь. Крім того, бактерії володіли великим числом генів, які відповідали за краще прилипання до поверхні і стійкість до антибіотиків. Зразки були зібрані зі 100 стільникових телефонів студентів факультетів біомедицини, фармакології, стоматології, харчування та сестринської справи.

Переважна більшість виділених бактерій належало телефонами студентів факультету сестринської справи. Саме вони частіше інших знаходяться в лікарнях, тому не дивно, що пристрої, які вони постійно носять з собою, містять так багато бактерій.

Бактерія S. aureus, золотистий стафілокок, — одна з найбільш поширених бактерій у світі. Вона викликає ряд захворювань, зараження якими спостерігається найчастіше в медичних установах. За даними статистики, кількість випадків зараження золотистим стафілококом у США досягає 100 тисяч осіб на рік. Одна з особливостей цієї бактерії — її вміння пристосовуватися до дії антибіотиків і виробляти до них імунітет.

Боротися з S. aureus можуть допомогти не тільки нові антибіотики, але і природні сполуки. Так, вчені виявили, що в бразильському перці містяться речовини, здатні вбити цю бактерію.

Кнопка «Наверх»