Всесвіт

Телескоп TESS виявив “неможливу” планету

Ця екзопланета теоретично не повинна була б існувати: вона знаходиться дуже близько до зірки, яка, мабуть, вже пережила розширення – в ході якого повинна була б знищити планету.

NASA

В рамках нового дослідження вчені проаналізували спостереження TESS за зірками HD 212771 і HD 203949, у яких раніше вже були виявлені екзопланети. Дослідники вивчили коливання даних зірок (дослідженням коливань світил займається астросейсмологія), завдяки чому встановили фізичні характеристики об’єктів – в тому числі масу, розміри, вік.

Вчені також сфокусувалися на еволюційному стані зірки HD 203949. Поруч з нею знаходиться планета – як виявилося, на дуже близькій орбіті (всього приблизно в 0,65 астрономічної одиниці від зірки), а зірка вже мала пережити розширення на стадії червоного гіганта, в ході якого її оболонка поширилася далі орбіти цієї планети й повинна була б її знищити. Чому ж цього не сталося?

Вчені провели ряд симуляцій, які дозволили припустити, що раніше дана планета могла розташовуватися набагато далі від зірки (на відстані в 3,1-3,5 астрономічної одиниці), проте пізніше, вже після того, як зірка пройшла етап розширення, через приливні взаємодії могла переміститися ближче до неї. «Вирішення цієї наукової дилеми заховано в простому факті – зірки і їх планети не тільки формуються, але і еволюціонують разом», – зазначив Вардан Адібекян (Vardan Adibekyan), один з авторів нової роботи, кажучи про близьке розташування планети до HD 203949.

Робота, присвячена новим дослідженням, була опублікована в журналі The Astrophysical Journal; коротко про результати повідомлялося в прес-релізі на сайті Phys.org.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button