Всесвіт

Чому Місяць має форму лимона?

Покинувши будинок, ви змінюєтеся, і Місяць не виняток. Після того, як він відірвався від свого прабатька, Землі, гравітаційна сила нашої планети змінила форму Місяця таким чином, що вона придбала дивну опуклу форму на кожній з сторін, а також похилу вісь. Розкриття таємниці незвичайної форми Місяця допоможе дізнатися, коли і як він з’явилася.

foto_cikavosti_05.08.2014-014

Більшість кам’янистих планет і місяця утворюється з обертових куль магми, і тому вони мають сферичну форму.

 

Вважається, що Місяць з’явився, коли космічний об’єкт розміром з Марс впав на Землю і викинув розпечений кам’янистий матеріал в космос. В такому випадку, Місяць повинен бути кругим, проте у нього є дивні виступи на ближній і дальній стороні, що робить його схожим на лимон.

Читайте також: Через гравітацію Земля і Місяць за формою стають схожими на курячі яйця

Існує кілька теорій щодо того, як з’явилися ці виступи, проте дійсно вивчити проблему виявилося складно, оскільки з моменту появи Місяця її поверхня затемнена западинами, які приховують її форму. Одна з них, Басейн Південного полюса – Ейткена, є найбільшим і найбільш глибоким ударним кратером в Сонячній системі.

Марія Зубер (Maria Zuber) і її колеги з Массачусетського технологічного інституту (США) створили модель, в якій 12 найбільших западин були заповнені, з метою з’ясувати, як виглядав  Місяць до їх появи.

Результати показують, що виступи, які надають йому форму лимона, з’явилися вперше 200 мільйонів років, коли гравітаційне вплив Землі витягувала магму Місяця, наближаючи окремі ділянки кори до Землі.

Похила вісь Місяця залишається загадкою. При своїй появі виступи були спрямовані прямо на Землю, однак тепер вони виступають на 36 градусів. Дослідники припускають, що при відстані Місяця від Землі щільність кори, що охолоджувалася, розрізнялася на окремих ділянках. Бічні частини кори придбали нерівну форму і нахилили полярну вісь Місяця на той кут, який існує і зараз.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button