Всесвіт

Астрономи виявили ознаки руху двох планет по одній орбіті (відео)

Дослідники знайшли систему, в якій дві планети, можливо, рухаються по одній орбіті. Відкриття вимагає підтвердження.

Група астрономів під керівництвом Центру астробіології в Мадриді виявила хмару уламків, яка рухається по орбіті газового гіганта в системі PDS 70. Воно може бути будівельними блоками нової планети або залишками вже сформованої. Якщо результати спостережень підтвердяться, це стане першим доказом того, що дві екзопланети можуть ділити одну орбіту.

Дослідники використовували комплекс радіотелескопів ALMA для спостереження за системою PDS 70. Це молода зірка в сузір’ї Центавра, розташована на відстані 370 світлових років від Сонця. Раніше астрономи підтвердили наявність в цій системі двох екзопланет PDS 70b і PDS 70c — газових гігантів, що нагадують Юпітер. Аналіз архівних спостережень показав наявність хмари осколків на орбіті PDS 70b, де очікується існування троянських планет.

Планетна система PDS 70. Відео: ESO / L. Cal?ada / ALMA ( ESO / NAOJ / NRAO ) / Balsalobre-Ruza et al. Music: Astral electronic

Трояни займають на орбіті області навколо точок Лагранжа, де об’єднане гравітаційне тяжіння зірки і планети стабілізує становище тіл з малою масою. У одній з таких точок астрономи зафіксували слабкий сигнал, який вказує на те, що там може перебувати хмара уламків, маса якої приблизно в два рази більше місячної. Дослідники вважають, що воно пов’язане з уже існуючим або тільки формуючим екзопланетним світом.

Хто міг уявити два світи, які мають однакову тривалість року і умови населеності? Наша робота — перше свідчення того, що такий світ може існувати, – говорить Ольга Балсалоба-Руза, співавтор дослідження з Центру астробіології в Мадриді

Трояни (кам’янисті тіла, які ділять одну орбіту з планетою) поширені в Сонячній системі. Найвідоміші з них — троянські астероїди Юпітера. Ця хмара з понад 12 000 тіл, що рухаються по орбіті найбільшої планети нашої системи. Теоретичні моделі показали, що подібні об’єкти і навіть великі троянські планети можуть існувати і у інших систем, але дотепер вченим не вдавалося їх виявити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button