Всесвіт

Телескоп “Гайя” знайшов дві планети, схожі на Юпітер

Дослідники, які працюють з телескопом “Гайя”, зрозуміли, що пристрій можна використовувати не тільки для пошуку зірок. Вони знайшли вже дві планети, які за своїм складом дуже схожі на Юпітер.

В ході першої місії дослідник зірок помітив дві планети розміром з Юпітер у віддаленому куточку галактики. Знахідка була підтверджена за допомогою великого бінокулярного телескопа і показала, що космічний апарат можна використовувати для пошуку інопланетних світів.

Космічний апарат Європейського космічного агентства (ESA) може бачити яскраві об’єкти на відстані, але тепер був перероблений для вивчення руху планет через її батьківську зірку. Дослідники використовували штучний інтелект (ШІ) для ретельного вивчення архіву космічного апарату в пошуках характерних провалів світла, які виникають, коли планета тимчасово затьмарює зірку.

“Відкриття двох нових планет було зроблено в результаті точних пошуків з використанням методів штучного інтелекту», — зазначив співавтор роботи Шей Цукер, глава школи навколишнього середовища і наук про Землю Тель-Авівського університету.

Примірне зображення нових планет, відкритих “Гайя”

Цукер додав, що є й інші кандидати, які вони хочуть вивчити за допомогою «Гайя». Зараз у них є 40 планет, які вони також виявили останнім часом. Тепер астрономічна спільнота повинна буде спробувати підтвердити їх планетарну природу.

Дві нові планети, які називаються Gaia-1b і Gaia — 2B, є «гарячими юпітерами», оскільки газові гіганти обертаються дуже близько до своїх зірок-господарів. За словами дослідників, кожна з них здійснює оборот навколо зірки всього за чотири дні.

Підтверджені планети і десятки передбачуваних свідчать про те, що можливості «Гайя» зі спостереження за небесними тілами набагато ширше, ніж вважалося раніше. Незважаючи на її точну здатність складати графіки руху зірок і зміни їх яскравості, виявлення набагато менших і слабших планет досі викликало сумніви.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button