Всесвіт

Китайська нейромережа навчилася наводити телескопи на космічне сміття

Математики з Китаю створили нейромережу для пошуку космічного сміття. Вона може знаходити невеликі частинки космічного сміття на відстані до 1,5 тис. км від Землі за допомогою недорогих лазерних телескопів. Про це пишуть вчені в журналі Journal of Laser Applications.

Нейромережі дозволять збільшити точність наведення маленьких телескопів на об’єкти, площа яких перевищує 1 кв м. Це необхідно для прорахунку орбіти кожного космічного сміття для того, щоб надалі його могли зібрати спеціальні апарати.

Створений алгоритм перевірили за допомогою лазерного телескопа, встановленого в передмісті Пекіна. Нейромережі виявилися в три рази точніше класичних алгоритмів, які зараз використовуються в обсерваторіях для наведення телескопів на швидкодіючі світила.

Використання таких систем дозволить збільшити безпеку МКС та інших космічних апаратів, які запускаються на орбіту Землі або в дальній космос.

Поки невідомо, яким чином китайські інженери мають намір використовувати створені нейромережі, і коли з’являться телескопи з вбудованими системами наведення подібного типу.

Зараз навколо Землі обертаються понад 18 тис. об’єктів космічного сміття, місце розташування яких точно відомо НАСА, Роскосмосу, ESA і іншим космічним агентствам. Експерти вважають, що їх реальна чисельність набагато вище.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button