Всесвіт

Темна матерія звертає звичайні частинки і заповнює Всесвіт

Вчені створили нову фізичну модель. Відповідно до неї, частинки темної матерії можуть перетворювати звичайні в темнішу матерію.

скрін відео youtube.comБільшість фізичних моделей передбачає, що частинки темної матерії народилися незабаром після Великого вибуху, коли Всесвіт являв собою розпечену плазму. У міру охолодження вони утворювали згустки, як у відповідь за утворення зірок і галактик. Якби в плазмі були тільки звичайні частинки, з яких складаються атоми, то випромінювання відштовхувало б їх один від одного, не дозволяючи формувати ніякі структури.

Згідно з новою моделлю фізиків, стаття в журналі, частинки темної матерії можуть перетворювати звичайні частинки в темнішу матерію. Ця нова темна матерія може потім перетворити більш звичайну матерію в темну, що призведе до її експоненціального зростання.

Така модель передбачає, що в кінцевому підсумку у Всесвіті буде домінувати темна матерія. Але варто враховувати її розширення. Рівні темної матерії можуть швидко зростати в ранному Всесвіті — звичайна в той час була дуже щільною. Але, оскільки простір розширюється, а матерія поширюється, для процесу «обертання» потрібно все менше палива, і це сповільнюється.

Як пояснюють автори дослідження, нова фізична модель відмінно підходить для пояснення поточної щільності темної матерії.

Темна матерія в астрономії й космології, а також в теоретичній фізиці — форма матерії, яка не бере участі в електромагнітній взаємодії. Саме тому вона недоступна для прямого спостереження. Вона проявляється тільки в гравітаційній взаємодії.

За оцінками фізиків, кількість частинок темної матерії перевищує кількість звичайної речовини в співвідношенні п’ять до одного. Вона відіграє ключову роль у великомасштабній структурі космосу — темна матерія не тільки вплинула на формування зірок і галактик, але і донині утримує галактики й скупчення разом. Без цієї специфічної щільності темної матерії Всесвіт розвивалася б за зовсім іншими законами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button