Екологія

Україна поліпшить систему очищення стічних вод Дністра

Україна і Молдова домовилися разом покращувати екологічний стан Дністра.

Документи, що дозволяють відновити водойму у рамках законів двох країн, узгодила Комісія зі сталого використання та охорони річки, передає ecopolitic.com.ua.

На Дністрі, зокрема, збираються поліпшити систему очищення стічних вод і зберегти рівень води на водосховищах Дністровського каскаду гідроелектростанцій та гідроаккумулюючих станцій, безпеки хвостосховищ(природна або штучна створена місткість для складування шламів) та проведення екологічних попусків з урахуванням міжнародного досвіду.

Україна і Молдова спільно звернуться до Голови Європейської Комісії Урсуле фон дер Ляйен за допомогою в поліпшенні екологічного стану басейну Дністра щодо проблем: скидання неочищених і недостатньо очищених вод в районі Сороки (Молдова), Цекинівки та Могилів-Подільського (Україна); спільного гідрологічний моніторинг пригребельної ділянки й скидів ГЕС-2 (гребля ГЕС-2, гідропост “Унгурь”); плану будівництва дороги й ЛЕП-330 в Одеській області, які перетинають водно-болотні угіддя міжнародного значення; збереження фонду охоронюваних природних територій при будівництві моста у районі міста Сорока; екологічна оцінка гідроенергетичних ресурсів Дністра.

Річка Дністер кожен день забезпечує близько 8 млн жителів Кишинева й Одеси водою. Для Молдови Дністер є основним джерелом води. На думку експертів вона може бути непридатною для пиття, оскільки райцентр Сороки на півночі Молдови щодня зливає у річку понад 2,5 тис. тонн відходів без попереднього очищення. Нагадаємо, що до кінця століття очікується зниження річкового стоку у Дністрі до 36-38%.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button