Екологія

Через 30 років Європа залишиться без льодовиків

Всі льодовики в Європі розтануть до середини цього століття. З таким прогнозом виступила група вчених з Національної ради з досліджень Італії. Згідно з їхньою доповіддю вже через 10 років розтане найбільший льодовик в Доломітових Альпах – Мармолада, розташований на найвищій однойменній горі на північному сході Апеннін.

 

Після проведення детального моніторингу за допомогою сучасних технологій вчені з’ясували, що з 2004 по 2015 рр. площа льодовика скоротилася на 30%. Приблизно така ж доля очікує всі льодовики, в першу чергу в Європі. При збереженні нинішніх кліматичних умов в Альпах на висоті менше 3,5 км через 30 років льодовиків не залишиться.

Льодовики збережуться тільки на висоті більше 4-4,5 км, але в Європі немає таких гір. Всьому причина – потепління клімату на планеті.

Раніше літо в горах тривало два місяці – липень і серпень, а зараз літній період триває майже п’ять місяців.

Льодовики, що сформувалися сотні тисяч років тому, являють собою запаси прісної води. Їх зникнення загрожує зменшенням запасів води в різних регіонах планети. Якщо ж розтануть льодовики в Гренландії або Антарктиді, виникне проблема із зростанням рівня моря. І це становить пряму загрозу прибережним містам.

Нинішній процес зміни клімату на планеті йде дуже швидкими темпами. Ті зміни, які відбувалися протягом тисячоліть, нині протікають протягом десятків років. І людям складно реагувати на зміни, які настільки швидко відбуваються.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button