Всесвіт

Потьмяніння зірки Бетельгейзе пов’язали з космічним пилом

Вчені з Європейської південної обсерваторії досліджували супергігантську зірку Бетельгейзе, яка за останній рік потьмяніла, а потім знову повернулася до нормального рівня яскравості. Виявилося, що це не пов’язано з внутрішніми процесами небесного тіла, причиною потьмяніння виявилося величезна хмара пилу, яка затуляла її світло.

Це означає, що зірка найближчим часом не буде ставати надновою. Вчені відзначають, що хмара пилу, яку виробила зірка — це нормальна подія під час життєвого циклу небесного тіла. Дослідники додали, що вони часто спостерігають такі явища, але у випадку із зіркою Бетельгейзе воно було приховане від очей дослідників.

«Червоні супергіганти час від часу скидають матеріал зі своєї поверхні, що буде конденсуватися навколо зірки, як пил. По мірі того, як він охолоджується і розсіюється, зерна пилу будуть поглинати частину світла і блокувати вигляд», — відзначили дослідники з Європейської південної обсерваторії.

Раніше група міжнародних астрономів заявила, що зірка Бетельгейзе перестала тьмяніти. Їх спостереження показували, що небесне тіло втрачало свою яскравість, а в кінці 2019 року воно впало до мінімального рівня за останні півстоліття.

Останні спостереження вчених говорять про те, що період затемнення зірки Бетельгейзе пройшов. Дослідники припускали, що це було передвісником появи наднової, однак тепер об’єкт знову посвітлів. Це означає, що тепер у зірки немає ніяких ознак потенційного вибуху.

Пізніше блиск зірки виріс приблизно на 0,1 зоряних величин. Про це повідомляється на сайті Американської асоціації спостерігачів змінних зірок (AAVSO).

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button