Всесвіт

Температура Нептуна почала різко коливатися: астрономи не знають, чому

Міжнародна група астрономів використовувала наземні телескопи, щоб відстежувати температуру атмосфери Нептуна протягом 17 років. Вони виявили несподіване падіння глобальних температур планети, за яким послідувало різке потепління на південному полюсі.

Нові дані показали, що, незважаючи на настання літа, більша частина планети поступово остигала протягом останніх 20 років.

“Ця зміна дуже несподівана. Ми спостерігали за Нептуном на початку літа і очікували, що температура буде повільно підвищуватися, а не ставати нижче”, – говорить Майкл Роман, науковий співробітник університету Лестера у Великобританії

Як і Земля, Нептун має пори року. Але сезон Нептуна триває близько 40 років, а один рік це 165 земних років. З 2005 року в південній півкулі Нептуна настало літо. Астрономи вивчили майже 100 теплових інфрачервоних зображень Нептуна за 17 років, щоб вивчити тенденції температури з більшою деталізацією.

Середня глобальна температура Нептуна впала на 8 °C в період з 2003 по 2018 рік. Але пізніше астрономи здивувалися, коли виявили різке потепління Південного полюса Нептуна. За останні два роки їх спостережень температура швидко підвищилася на 11 °C в період з 2018 по 2020 рік. Такого швидкого полярного потепління на планеті раніше ніколи не спостерігалося.

Графік температури Нептуна

Астрономи вивчили температуру Нептуна за допомогою тепловізійних камер, вони вимірюють інфрачервоне світло, яке випромінюють астрономічні об’єкти. Для свого аналізу команда об’єднала всі існуючі зображення Нептуна, зібрані за останні два десятиліття наземними телескопами. Вони досліджували інфрачервоне світло, яке випромінює шар атмосфери Нептуна. Це дозволило команді скласти картину температури Нептуна і її коливань протягом частини його південного літа.

Коливання температури Нептуна були настільки несподіваними, що астрономи поки не знають, що могло їх викликати. Автори припускають, що зміни температури могли відбутися через зміни хімічного складу стратосфери планети через випадкові погодні умови або навіть через сонячний цикл.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button