Технології

Подивіться, як буде виглядати перший в світі водневий вертоліт (фото)

Перш ніж приступити до створення прототипу власної конструкції, команда Пясецького планує «протестувати» трансмісію на паливних елементах, корпус надлегкого вертольота Aerotec CoAX.

Представники компанії Piasecki Aircraft оголосили, що найближчим часом використовують паливний елемент з турбонаддувом HyPoint з повітряним охолодженням і електричну трансмісію для роботи надлегкого вертольота від EDM Aerotec. Таким чином, вони сподіваються зробити перший в світі політ пілотованого вертольота з водневим двигуном. Паралельно Piasecki Aircraft розробляє власну модель на “зеленому” паливі.

Piasecki Aircraft Corporation (PiAC) і EDM Aerotec підписали угоду про спільну розробку та ліцензування двомісного співвісного вертольота CoAX-2D. Угода надає PiAC ексклюзивні права на виробництво, продаж і підтримку CoAX-2D в Північній Америці, а також забезпечує спільну основу для подальших досліджень і розробок.

Фото: Aerotec

Також Piasecki Aircraft знаходиться в процесі розробки цілого п’ятимісного багатофункціонального вертольота на основі трансмісії HyPoint. Чорнова назва моделі-PA-890.

Кожен паливний елемент HyPoint SPM 20 у вертольоті виробляє 20 кВт пікової потужності. Вони об’єднані в основний силовий блок потужністю 560 кВт, який знаходиться посередині фюзеляжу над парою газових балонів H2 під тиском 700 барів. Кожен з них вміщує до 19,3 кг водню. Впускний отвір для фільтрованого повітря буде постачати паливні елементи киснем, а повітряні канали з примусовим охолодженням вентилятора допоможуть регулювати температуру. За словами Пясецького, анодний окислювач залишкових газів “повертає енергію назад в систему для підвищення ефективності”.

Фото: Piasecki Aircraft

Це буде вертоліт з уповільненим ротором, крилатою конструкцією, з великим верхнім гвинтом і крилами, які можуть складатися з боків у фазах вертикального зльоту і посадки (а також зависання). Також вони можуть розкриватися, щоб розвантажити верхній гвинт, дозволивши йому сповільнитися для тихішого і ефективного польоту. Електричний хвостовий гвинт забезпечує контроль крутного моменту і рискання при зависанні або повільному польоті. За словами розробників, цільова дальність польоту складе близько 370 км плюс резервні можливості.

Однак, перш ніж приступити до створення прототипу власної конструкції, команда Пясецького планує «протестувати» трансмісію на паливних елементах, використовуючи невеликий, дешевий, готовий складений вертоліт. Компанія зупинилася на CoAX 2 від Aerotec, досить доступній машині вартістю близько $180 000. Це вертоліт надлегкої категорії, тому він буде використовувати набагато меншу трансмісію потужністю 80 кВт. Piasecki видалить існуючу трансмісію і встановить чотири паливні елементи SPM 20, один бак H2, Системи охолодження і електродвигуни для двох верхніх роторів, що обертаються в протилежних напрямках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button