Екологія

Вчені вивчили потепління океану по хвилях землетрусів

Дослідники з Великобританії вивчили тенденцію океанів нагріватися. Для цього вони використовували незвичайний спосіб – вимірювали швидкість поширення хвиль землетрусів.

Image by Pexels from Pixabay

Вчені знайшли новий спосіб вимірювання потепління океану, використовуючи звукові хвилі від підводних землетрусів. Вони відзначають, що їх метод працює, тому що звук швидше рухається в більш теплій воді. Команда вивчала звукові дані з Індійського океану, що випромінюються землетрусами за останні десять років.

Дослідники помітили, що в міру нагрівання океанів, звукові хвилі також збільшили свою швидкість. Їх новий метод показав, що тенденція до потепління в Індійському океані була набагато вищою, ніж в дослідженнях інших вчених.

При цьому вони виявили, що 90% енергії, що утримується в нашій атмосфері парниковими газами, поглинається океанами. При цьому проведення точних вимірювань температури в різних місцях і на різних глибинах є великою проблемою для дослідників. Вони вирішили її розгортанням близько 4 тис. автономних пристроїв, які збирають інформацію про температуру.

Дослідники відзначили, що їх метод не вимагає великих фінансових ресурсів, оскільки вони вже використовують дані, які зібрали інші вчені. При цьому вони можуть досліджувати температуру навіть глибше, ніж зазвичай – навіть нижче 2 км.

У своїх дослідженнях вчені показали, що потепління в Індійському океані протягом останнього десятиліття відбувалося швидше, ніж в попередніх дослідженнях.

«Важливо підкреслити, що це результат, який можна застосувати до даного конкретного регіону і до даного конкретного десятиріччя», – відзначають вони.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button