Фото

Температурна карта астероїда Бенну

Співробітники місії OSIRIS-REx опублікували температурну карту астероїда Бенну (101955 Bennu). Вона була складена за результатами вимірювань, виконаних спектрометрами OTES і OVIRS під час зближення станції з малим тілом в листопаді минулого року.

Температурная карта астероида Бенну

За словами вчених, температура поверхні Бенну коливається в діапазоні від -73.15 °C до 76.85 °C. Такий великий розкид пояснюється відсутність у астероїда атмосфери, здатної згладити температурні перепади. Свою роль грає і низьке альбедо поверхні Бенну. Його середнє значення становить 4.4%. Це означає, що астероїд відбиває лише 4.4% падаючого на нього сонячного світла. Колір поверхні Бенну можна порівняти з деревним вугіллям. Для порівняння, альбедо Землі становить 36%.

Температурная карта астероида Бенну

Потенційне місце забору ґрунту на поверхні астероїда Бенну. Ширина кратера в центрі зображення становить 21,6 м. Поперечник світлого каменю у його верхнього краю — 4.8 м.

Температурная карта астероида Бенну

Скупчення каменів у південній півкулі астероїда Бенну. Ширина найбільшого каменю, розташованого на поверхні кругляка який можна побачити в центрі зображенні, становить 2.6 м.

Температурная карта астероида Бенну

Скупчення каменів у районі екватора астероїда Бенну. Ширина найбільшого кругляка на зображенні становить 14.5 м.

В даний час OSIRIS-REx виконує серію екваторіальних обльотів астероїда. Їх основне завдання — створення докладних карт поверхні Бенну й ідентифікація потенційних місць, придатних для здійснення операції по забору зразка астероїдної речовини. На першому етапі фахівці місії відберуть 12 ділянок, з яких надалі буде обраний найбільш перспективний.

Кнопка «Наверх»
Закрыть