Здоров'я

Названі продукти для усунення дефіциту вітаміну B12

Дефіцит вітаміну B12 негативно позначається на здоров’ї людини і її самопочутті. Дієтологи назвали продукти, які допомагають тримати в нормі рівень корисної речовини.

Вітамін B12 – дуже важливий для організму компонент, що сприяє виробництву ДНК і бере участь у багатьох життєво важливих процесах. Дефіцит цієї речовини супроводжується перевтомою, головним болем, втратою апетиту, дратівливістю. При нестачі цього вітаміну шкіра стає сухою і набуває блідо-жовтий відтінок. В окремих випадках недолік компонента викликає тимчасове безпліддя.

Добова норма вітаміну B12 для дорослої людини становить 1,5 мкг. Невелика кількість речовини виробляють бактеріями в кишківнику, а решту можна поповнити за рахунок продуктів.

Дієтологи радять людям з дефіцитом речовини переглянути свій раціон. Стабілізувати рівень компонента допоможе червоне м’ясо (баранина, яловичина, оленина), курка, морепродукти, риба, яйця, печінка, молочне. Іноді корисним стане прийняття вітаміну B12 в таблетках, але вживати препарат бажано після консультації з фахівцем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button