Різне

Термосублімаційний друк – принцип роботи

foto_cikavosti_11.09.2014-04_resizedЩо таке термосублімаційний друк, принципи роботи обладнання, недоліки та переваги термосублімаційного друку.

Термосублімаційний друк – це метод отримання кольорового зображення фотографічної якості, при якому барвник наноситься на папір методом дифузії. Барвник для термосублімаційного друку поставляється у вигляді тонкого шару, нанесеного на полімерну стрічку, методом нагрівання він перетвориться практично в газоподібний стан. У такому вигляді він, можна сказати, усмоктується спеціальним покриттям, яке попередньо нанесено на спеціальний фотопапір для термосублімаційного друку.

Друкуюча головка, що використовується в термосублімаційних принтерах, нагріває барвник до різних температур з високою точністю, тим самим створюючи різні відтінки кольору відповідно до застосованої кількості тепла. Як правило, при термосублімації використовується три барвника. Друкуюча головка здатна з високою точністю проводити 256 рівнів тепла для кожного кольору (блакитний, пурпурний, жовтий), і, комбінуючи ці рівні для кожного з трьох основних барвників, створює в цілому 16.77 млн відтінків кольору.

Барвник вплавляется в папір, і таким чином виходять зображення, захищені від ультрафіолетового випромінювання, відбитків пальців і навіть попадання води. Відбитки виходять з принтера сухими і готовими до безпосереднього використання. На них не буває ні змазування фарби, ні плям.

Основними недоліками термосублімації порівняно з мокрою фото-печаткою, що використовує срібловмісткі матеріали, до останнього часу були більш висока собівартість матеріалів і менш якісна передача кольору. Однак, з розвитком технології ці недоліки нівелюються і вже в даний час термосублимація стає повноцінним конкурентом класичного методу друку кольорових фотографій. Незаперечні переваги: компактні розміри обладнання для друку, відсутність мінімальної кількості необхідного друку для підтримки робочого стану хімічних розчинів, відсутність хімічних розчинів в процесі друку як таких, простота у використанні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button