Наука

Вчені: При нічному освітленні риби стають сміливішими

Рибки гуппі стали активніше і сміливіше вдень, випливаючи із своїх притулків, якщо вночі на них впливало штучне освітлення. Результати відповідного дослідження були опубліковані в науковому виданні Scientific Reports.

Ученые: При ночном освещении рыбы становятся смелее

Німецькі вчені відзначають, що штучне освітлення міст вночі збиває з курсу перелітних птахів, а дерева можуть прокидатися після зими раніше на тиждень в умовах роботи вуличних ліхтарів. Дослідники продовжують вивчення даного феномену, проводячи перші експерименти на акваріумних рибок.

Протягом 10 тижнів три групи рибок по 30 особин тримали в окремих акваріумах, на які по-різному впливали світлом. Тварини, які жили в природних умовах нічної темряви, вдень ховалися в притулках і проявляли обережність у переміщеннях. Особини з акваріумів зі слабким і яскравим освітленням стали більш активними вдень, залишали притулок, спливаючи на вільну зону акваріума, стаючи легкою здобиччю для хижаків.

Вчені вважають, що нічне освітлення піддало рибок стресовому стану, який викликав ризиковану поведінку. Дослідження даного феномена тривають.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button