Наука

Знайдена молекула, яка паралізує клітини імунної системи

Дослідники з Фрайбурга та Страсбурга виявили сильний імунологічний ефект молекули LecB.

Бактерії виду Pseudomonas aeruginosa є стійкими до антибіотиків лікарняними мікробами, які проникають в кров, легені та інші тканини через рани і викликають небезпечні для життя інфекції. У рамках спільного проекту дослідники з університетів Фрайбурга і Страсбурга у Франції виявили механізм, який, ймовірно, робить інфекції, викликані P. aeruginosa, такими небезпечними. Вчені пропонують використовувати ці дані для майбутніх методів лікування. Результати дослідження опубліковані в журналі EMBO Reports.

Багато видів бактерій використовують лектини – молекули, що зв’язують цукор – для прикріплення до клітин-господарів і проникнення в них. Але інші їх функції практично не вивчені. Зараз біологи досліджували вплив лектину LecB з P. aeruginosa на імунну систему.

Виявилося, що ізольований LecB може зробити імунні клітини неефективними. Наприклад, вони більше не можуть мігрувати по тілу і викликати імунну відповідь. Введення речовини, спрямованої проти LecB, запобігало цьому ефекту і призводило до того, що імунні клітини знову могли безперешкодно рухатися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button