Земля

Тигрові акули масово страждають від риболовних гачків

Спостереження за тигровими акулами, які мешкають біля берегів Таїті, показали, що морські хижаки великою мірою схильні до травм від риболовних снастей, призначених для інших риб.

Автор дослідження Карл Мейер, морський біолог з Гавайського університету і його колеги вивчили 55 тигрових акул (лат. Galeocerdo cuvier), що мешкають у північно-західного узбережжя Таїті, в період з 2011 по 2019 роки. Результати восьмирічних спостережень показали, що 38 % тигрових акул мали шрами від риболовних гачків або плавали з гачками, застряглими в їх тілі, яких могло бути від одного до семи.

Як пояснили вчені, акули потрапляють в ярусні пастки, встановлені для іншої риби (тунець, риба-меч). Деяким акулам вдається звільнитися, перекусивши волосінь, іншим допомагають рибалки. Але гачки часто застряють у них в роті або навіть всередині їх тіл, викликаючи інфекції, пошкоджуючи внутрішні органи і перешкоджаючи нормальному харчуванню, приводячи їх до загибелі.

Згідно з дослідженням, найбільшу шкоду акулам заподіюють гачки з нержавіючої сталі, які можуть залишатися в їхніх тілах на довгі роки або до кінця життя. На думку вчених, використання гачків з розкладних матеріалів може зменшити негативний вплив на нецільові види.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments