Головна / Земля / «Вторгнення» крабів спостерігали вздовж узбережжя Панами (відео)

«Вторгнення» крабів спостерігали вздовж узбережжя Панами (відео)

Учені, що проводили дослідження вздовж узбережжя Панами, зняли безпрецедентне відео. Тисячі червоних крабів роєм пливуть по позбавленим кисню водам прямо над морським дном. Перша думка, яка приходить в голову при перегляді ролика, — інопланетне вторгнення.

ab086fcad44269758d57a0ca5da9473f

Відео зняли рік тому на підводній горі Ганнібала вздовж узбережжя Панами під керівництвом Хесуса Пінеди з Океанографічного товариства Вудс-Хоула. Ролик викликає неясну тривогу — величезна кількість червоних крабів ковзає по морському дну, ніби істоти, що зійшли з екрана якогось божевільного науково-фантастичного фільму.

Ось як Пінеда описував процес зйомки в заяві для преси: «Коли ми занурилися на субмарині, то помітили, що вода стала темною біля дна. Це був мутний шар, і за ним нічого не було видно. Ми бачили тільки цю хмару, але не мали ні найменшого уявлення про те, що викликало її. Коли ми повільно рухалися до морського дна, з’явилися ці істоти. Спершу ми подумали, що це біогенні породи або утворення. Вони рухалися роєм, як комахи, і ми не могли в це повірити».

Крабів спостерігали вздовж північно-західного берега на глибині 355-385 метрів в області гіпоксичної (з низьким вмістом кисню) води.

Спостереження унікальне подвійно. По-перше, цей вид крабів ніколи не бачили так далеко на півдні. Вони зазвичай мешкають біля пляжів Нижньої Каліфорнії і вздовж Каліфорнійського течії. Тому цей регіон став новою територіальною межою для видів. По-друге, дивні подорожі роєм раніше ніколи не спостерігалися у червоних крабів.

 
comments powered by HyperComments