Наука

Tik Tok звинуватили в негативному впливі на харчування молоді

Американські вчені прийшли до висновку, що китайська відеоплатформа згубно впливає на дієту підлітків і молодих людей.

Підбірка відеороликів з дослідження / ©medicalxpress.com

Токсичною культурою харчування називають систему переконань, яка “поклоняється” худорбі і сприяє всіляким виснажливим дієтам, демонізує певні способи харчування, очорнюючи тих, хто їм не слідує.

Найчастіше від цього явища страждають дівчатка-підлітки. У гонитві за ідеалами молодь доводить себе до крайнього виснаження, яке, в свою чергу, небезпечно для здоров’я і навіть життя.

Як показали попередні дослідження, контент, який пропагує такі способи харчування поширюють під хештегами #thinspiration, #fitspiration, #cheatmeal, #weightloss, #quarantine і тому подібними.

Вчені з Університету Вермонта (США) продовжили починання своїх колег і проаналізували тисячу відеороликів з TikTok з десятьма популярними хештегами, пов’язаними з втратою ваги, кожен з яких мав більше мільярда переглядів. Результати роботи опубліковані в журналі PLOS One.

Від кожного з десяти обраних хештегів вчені відібрали по сто відео, які найбільш переглядаються. Потім за допомогою кодерів вони кодували кожен ролик за ключовими темами. Останні містили пропаганду втрати ваги і позиціонування продуктів, які допомагають бути струнким.

Дослідники прийшли до висновку, що левова частка подібного контенту створена білими дівчатками-підлітками і молоддю в принципі. А оскільки остання група – основний контингент користувачів TikTok, вчені висловлюють побоювання у зв’язку з великою кількістю «токсичного» контенту, присвяченого харчуванню, який концентрується саме на цій відеоплатформі. Особливістю таких відео стало і те, що в них майже не спостерігалося будь-яких відсилань до думки дієтологів або науковим дослідженням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments