Наука

Деякі гени оживають в мозку після його смерті

Протягом декількох годин після смерті деякі клітини людського мозку все ще активні. Нове дослідження Чиказького університету Іллінойсу показує, що вони збільшують свою активність, і вона росте до гігантських розмірів.

Image by hainguyenrp from Pixabay

Дослідники UIC проаналізували експресію генів у свіжій мозковій тканині, яка була зібрана під час звичайної операції на головному мозку після видалення, щоб імітувати посмертний інтервал і смерть. Вони виявили, що експресія генів в деяких клітинах дійсно збільшується після смерті.

Ці «гени зомбі» були специфічні для одного типу клітин: запальних, званих гліальними клітинами. Дослідники спостерігали, що гліальні клітини ростуть і проростають в мозку протягом декількох годин після смерті.

Більшість досліджень, які використовують посмертні тканини людського мозку для пошуку методів лікування і потенційних ліків проти таких розладів, як аутизм, шизофренія і хвороба Альцгеймера, не враховують посмертну експресію генів або клітинну активність.

Автори також зазначають, що глобальний патерн експресії генів у свіжій тканині мозку людини не відповідає жодному з опублікованих звітів про посмертну експресію генів мозку у людей без неврологічних розладів або у людей з широким спектром неврологічних розладів, наприклад з аутизмом або хворобою Альцгеймера.

Автори провели експеримент з імітацією смерті: вони вивчили експресію всіх людських генів протягом 24 годин. Вони виявили, що близько 80% аналізованих генів залишалися відносно стабільними протягом 24 годин. Йдеться про гени, які забезпечують основні клітинні функції. Інша група, яка присутня в нейронах і тісно пов’язана з пам’яттю і мисленням, швидко деградує протягом декількох годин після смерті.

Третя група «генів зомбі» збільшувала свою активність в той самий час, коли нейрональні гени знижувалися.

Деякі гени оживають в мозку після його смерті

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button