Земля

Тисячі років тому влада в Давньому Єгипті захопили іммігранти

Вважається, що в певний момент історії Стародавнього Єгипту владу захопив народ гіксосів. Довгий час історики вважали, що це агресори, які змогли повалити фараонів. Однак одне дослідження говорить про те, що це могли бути місцеві мирні мігранти.

Photo by AussieActive on Unsplash

Гіксоси були іноземною династією, яка правила частинами Єгипту приблизно між 1638-1530 роками до нашої ери. Це перший випадок, коли Єгиптом управляли люди іноземного походження.

Поширена теорія говорить, що гіксоси були загарбниками з далекої країни, але в новому дослідженні ця ідея була поставлена під сумнів. Археологічні дані дійсно пов’язують культуру гіксосів з походженням на Близькому Сході, але як саме вони прийшли до влади залишається неясно.

В ході цього дослідження Кріс Стантіс з Борнмутського університету і його колеги зібрали зразки емалі із зубів 75 осіб, похованих в стародавній столиці гіксосів Телль-ель-Дабаа (Аваріс). Порівнюючи співвідношення ізотопів стронцію в зубах з сигнатурами ізотопів навколишнього середовища з Єгипту та інших країн, вчені оцінили географічне походження людей, які жили в цьому місті. Вони виявили, що велика частина населення, швидше за все, народилася десь далеко і є переселенцями-мігрантами.

Ці результати говорять про те, то гіксоси не могли бути зовнішніми загарбниками. Ймовірно, вони були певною групою мігрантів, які в кінцевому підсумку отримали владу, проживши в Єгипті протягом багатьох поколінь.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button