Земля

Біля узбережжя Ірландії зловили гігантського кальмара

Біля південно-західного узбережжя Ірландії виловлений величезний кальмар. За даними місцевих ЗМІ, це найбільший головоногий молюск, помічений в ірландських водах за останні 22 роки.


Кальмар зі щупальцями довжиною 5,8 метра попався в сітку риболовного траулера в 190 км від узбережжя південно-західного графства Керрі, після чого він був доставлений в океанаріум містечка Дінгл. Пізніше гіганта виставлять на огляд в місцевому зоологічному музеї.

За словами директора океанаріуму Кевіна Фланнері, подібний улов буває вкрай рідко, оскільки такі екземпляри живуть на великій глибині — до півтори тисячі метрів.

Він пояснив, що поблизу того місця, де був виловлений молюск, розташована трикілометрова морська западина. Фланнері припустив, що кальмар піднявся з глибин в гонитві за здобиччю. “Це — молодий молюск чоловічої статі. Напевно, він міг би досягти ще більших розмірів”, — сказав директор океанаріуму.

Кальмари відносяться до загону головоногих молюсків. Зазвичай вони мають розмір до півметра, але іноді досягають довжини до 15 метрів (включаючи щупальця). В історії часто відзначалися випадки нападу великих кальмарів на людину.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments