Технології

Нові контактні лінзи ставлять діагноз і контролюють лікування

Нова технологія контактних лінз допомагає діагностувати захворювання очей і контролювати стан пацієнта. Скоро розробка буде готова для клінічних випробувань.

Команда дослідників з університету Purdue у співпраці з інженерами, а також з клініцистами, розробили унікальну офтальмологічну технологію. Вчені зробили комерційні м’які контактні лінзи інструментом для ненав’язливого моніторингу клінічно важливої інформації, пов’язаної з основними захворюваннями очей.

Робота команди опублікована в журналі Nature Communications.

«Ця технологія буде дуже корисна для безболісної діагностики або раннього виявлення багатьох очних захворювань, включаючи глаукому», – пояснює Чи Хван Лі, доцент кафедр біомедичної інженерії та машинобудування Purdue, який очолює групу розробників.

Раніше датчики або інша електроніка не могли використовуватися для комерційних м’яких контактних лінз. Річ у тім, що технологія виробництва вимагала жорсткої плоскій поверхні, несумісної з м’якою вигнутою формою контактних лінз.

Тоді вчені запропонували оригінальний метод, який забезпечує безшовну інтеграцію ультратонких, розтяжних біосенсорів з комерційними м’якими контактними лінзами за допомогою вологого клейового з’єднання. Біосенсори, вбудовані в них, реєструють електрофізіологічну активність сітківки на поверхні рогівки ока без необхідності місцевої анестезії. Вона потрібна в поточних клінічних умовах для знеболювання і забезпечення безпеки під час проведення процедури.

Нова технологія дозволить лікарям і вченим краще зрозуміти спонтанну активність сітківки з більшою точністю, надійністю і зручністю для користувача.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button