Земля

В американському штаті Вашингтон може вибухнути вулкан Бейкер

Американські вулканологи стурбовані активністю вулкана Бейкер. Минулого тижня в районі вулкана були встановлені попереджувальні знаки про можливість сходження селевих потоків. Місцевих жителів закликають не наближатися до вулкану.

b8721302864ae3ed2fd418f5d4dcf735
На випадок несподіваної природної катастрофи влада округу Уотком розробляють плани евакуації населення. Селеві потоки несуть величезну загрозу, але вчені не виключають і несподіваного виверження, яке може відбутися в будь-який час.


Останнє виверження Бейкера датується 1843 роком, а в 1975 році він став викидати велику кількість пари через що була проведена евакуація населення і туристів. Тоді вулкан “пихнув” і заспокоївся, але за розрахунками вулканологів у нього є величезний потенціал до потужного виверження.

На вулкані спостерігаються викиди пари і сірчистих газів і, за прогнозами вчених, він може вибухнути як в найближчі тижні, так і через тисячі років. Точну дату виверження спрогнозувати просто неможливо з тієї причини, що вчені не мають можливості контролювати зміни, що відбуваються.

За стандартами Геологічної служби США на небезпечних вулканах, повинно бути встановлено не менше п’яти сейсмометрів, але на Бейкері їх всього два. Вчені припускають, що зможуть передбачити початок виверження за кілька тижнів, якщо зареєструють в районі вулкана серії невеликих землетрусів, що говорять про підніманні магми до поверхні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button