Земля

Тисяча тонн пластикового сміття плаває в Середземному морі

Велика кількість пластикового сміття накопичується в Середземному морі, попереджають вчені. Близько тисячі тонн пластика плаває на поверхні моря – в основному це фрагменти пляшок, пакетів і упаковок, повідомляє BBC.

02-04-15-foto-700x467-1 (2)

Враховуючи біологічну різноманітність та економічну важливість Середземномор’я, наслідки забруднення особливо небезпечні, стверджують іспанські вчені.

«Забруднення моря пластиком всього лише через півстоліття після початку широкого застосування цього матеріалу стало проблемою планетарного масштабу, що вимагає вироблення стратегії по боротьбі з цією проблемою», – говорить Адреса Косар з університету Кадіса в Іспанії.

Пластикові фрагменти знаходять у шлунках птахів, риб, черепах і китів. Крихітні шматочки пластику були також виявлені в устрицях і мідіях на узбережжі північної Європи.

Читайте також: 

Пластик скупчується в Середземному морі – так само як і в океанічних круговоротах течій в Індійському океані, Північній Атлантиці, північній частині Тихого океану, Південній Атлантиці та на півдні Тихого океану.

Велика кількість пластику було також виявлено і в інших морях, включаючи Бенгальська затока, Південно-Китайське море, Баренцове море, Північний Льодовитий океан.

Коментуючи результати дослідження, доктор Девід Моррітт з Лондонського університету пояснив, що вчені особливо стурбовані крихітними шматочками пластика (менше п’яти міліметрів в довжину), відомих як мікропластик.

Згідно іспанським дослідникам, під цю категорію підпадає до 80% пластика в Середземному морі.

«Пластик не розкладається у навколишньому середовищі – ми повинні більш ретельно підходити до його утилізації, переробляти і скоротити використання» – пояснює Моррітт.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button