Земля

Під антарктичним шельфом виявили величезну різноманітність життя

Глибоко під крижаними шельфами Антарктиди дослідники виявили десятки форм життя, що процвітають на крихітній ділянці морського дна. Це безпрецедентний рівень видового різноманіття для середовища, яке ніколи не бачило сонячного світла.

David Barnes

Глибоко під антарктичним льодом, захищене від сонячних променів, може існувати життя, але вважалося, що при таких екстремальних умовах в повній темряві можуть жити не так багато видів. Оскільки в основі більшості екосистем лежать фотосинтетичні організми, такі як рослини або водорості, в таких темних царствах не повинно бути достатньо їжі для великої кількості форм життя.

Але коли дослідники з Інституту Альфреда Вегенера за допомогою гарячої води пробили 200 метрів льоду на шельфовому льодовику Екстрема в 2018 році, тепер їм вдалося опуститися ще на 100 метрів вниз і зібрати проби, в яких були виявлені живі організми.

Шельфові льодовики покривають 1,6 мільйона квадратних кілометрів океану, і те, що знаходиться під льодом, цілком може бути найменш вивченим середовищем проживання на Землі.

У такому темному і, здавалося б, негостинному середовищі вчені виявили фрагменти живих організмів. Коли вони зрозуміли, що виявили більше, ніж очікували, Клаус-Дітер Хілленбранд, седиментолог з Британської антарктичної служби, рекомендував відправити зразок морського дна Девіду Барнсу – морському біологу з Британської антарктичної служби.

Останки, які були витягнуті з-під крижаного шельфу, при розгляді в мікроскоп, явно належали різним тваринам. В цілому, вчені визначили 77 різних видів, набагато більше, ніж вони очікували виявити. Багато з ідентифікованих видів були черевоногими або стаціонарними фільтруючими організмами, які часто виглядають як мох, наприклад, як Melicerita obliqua, і черв’яки, такі як Paralaeospira sicula.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button