Технології

Гряде армія метеликів-кіборгів

Комахи-кіборги зовсім скоро зможуть замінити людину в розвідувальних операціях, пов’язаних з особливим ризиком, стверджують американські дослідники.

Вчені знайшли спосіб імплантувати в комах контролер, який дозволяє віддалено керувати м’язами. Вони кажуть, що прорив може призвести до створення нового покоління біороботів.

s70951455_resized

Дослідники з Університету Північної Кароліни розробили спосіб маніпулювати літальними м’язами метеликів. В ході проведеного дослідження вони навчилися керувати ними за допомогою електричних імпульсів різної інтенсивності, повідомляє Mail Online.

“Ми хочемо знати, чи можемо ми керувати рухами комах настільки, щоб використовувати їх у пошукових та рятувальних операціях, – сказав доктор Альпер Бозкурта, який очолював дослідження. – Ідея полягає у створенні гнучкої сенсорної мережі з комах, яка зможе ідентифікувати виживших або загрозу для здоров’я, що виникли в результаті стихійного лиха”.

Методика передбачає вживлення електродів у комах, коли гусениця знаходиться в коконі і відбувається її переродження в метелика. Приєднавши електроди до м’язових груп, відповідальним за політ метелика, команда отримала можливість контролювати електроміографічні сигнали – електричні сигнали метеликів повідомляють м’язам під час польоту, що робити. Потім дослідники зібралие електроміографічні дані під час польоту комахи.

“Спостерігаючи, як метелик використовує свої крила, і, зіставивши ці рухи з відповідними електроміографічними сигналами, у нас з’явилося набагато краще розуміння того, як метелики маневрують в повітрі”, – говорять дослідники.

Вони розраховують, що ця інформація допоможе розвивати технологію віддаленого управління метеликами.

“Це необхідно для досягнення основної мети – створення біо-роботів, які можуть бути частиною кіберфізичної сенсорної мережі”, – додають вони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button