Аналітика

ТОП-5 способів, як блокчейн поліпшить різні сфери бізнесу

Блокчейн багато в чому залишається технологією для ентузіастів — бізнес поки з побоюванням ставиться до нього. І даремно. Адже його впровадження значно спростило б компаніям життя — він може істотно підвищити безпеку інформації, а також забезпечити її прозорість та відслідкування.

Блокчейн забезпечить безпеку банківських вкладів

Кожен рік банки через шахрайства втрачають величезні суми грошей. Блокчейн зі своєю практично бездоганною захищеністю міг би допомогти їм вирішити цю проблему. Клієнти банків, які перейдуть на блокчейн, замість імені будуть визначатися за унікальним ідентифікаційним номером. Крім того, для доступу до грошей вони будуть використовувати особистий ключ. З його допомогою розпоряджатися коштами зможуть тільки їхні власники — навіть банк не буде мати до них доступу. Такі заходи безпеки забезпечили захищеність Біткоїна та інших криптовалют, тому вони легко зможуть захистити й банківські вклади.

Завдяки блокчейну грошові перекази стануть миттєвими

Обмеження, пов’язані з грошовими переказами, — проблема і для компаній, і для їх клієнтів. Комісії, затримки в часі, необхідність купи паперів — все це зникає з використанням блокчейна. Його користувачі можуть розраховуватися криптовалютами і конвертувати їх в звичайні гроші за актуальним обмінним курсом. Перевід блокчейна відбувається миттєво, без комісії і необхідності заповнювати банківські форми. При цьому він так само безпечний, як і банківський.

Хмарне зберігання на блокчейні зможе краще протистояти хакерам

Компанії хмарного зберігання використовують централізовані сервери для зберігання даних. Завдяки цьому підвищується ризик того, що хакери зможуть вкрасти інформацію з них — отримавши доступ до одного сервера, зловмисники автоматично проникають у всю мережу. Хмарні сховища на блокчейні бережуть ваші дані децентралізовано, їх сайти не пов’язані між собою. Тому вони менш уразливі для атак, і навіть злом одного вузла не веде до зламу всієї мережі.

Блокчейн дозволить перевозити товари швидше

Логістичний бізнес полягає в необхідності правильно організувати перевезення товару. Ключовою в ньому є можливість відстежувати вантаж по всьому ланцюжку поставки. Завдяки блокчейну цей процес стане набагато більш безпечним і прозорим — безперервний запис в децентралізовані реєстри знизить роль людського фактора і ймовірність затримок.

Голосування на блокчейні буде неможливо фальсифікувати

Підтасовка голосів, підробка підписів, проведення зборів без повідомлення всіх членів — одні з головних проблем в корпоративному управлінні. Всі вони вирішуються, якщо для голосування використовувати блокчейн. Він може відслідковувати і підраховувати голоси, усуваючи будь-яку ймовірність того, що чийсь голос не буде зарахований чи буде підроблений — кожен учасник голосування отримує унікальний ключ, за допомогою якого він віддає свій голос за те чи інше рішення.

Блокчейн, як і все нове і невідоме лякає бізнес своєю незрозумілістю. Але необхідно пам’ятати, що саме ті компанії, які перші вирішуються на застосування передових технологій, пізніше отримують величезну перевагу і вириваються далеко вперед від своїх конкурентів. Мільйони людей вже оцінили переваги блокчейна. Настав час і бізнесу посмілішати і почати впроваджувати його.

Натхнення: businessviews.com.ua

Кнопка «Наверх»